menusearch
viraazmoon.ir

آمادگی راه اندازی هنرستان‌های سیّار برای عشایر

۱۳۹۶/۹/۱۷ جمعه
(1)
(0)
آمادگی راه اندازی هنرستان‌های سیّار برای عشایر
آمادگی راه اندازی هنرستان‌های سیّار برای عشایر

محمدرضا‌ سیفی‌ سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور؛ در خصوص‌ وضع رسیدگی به دانش‌آموزان عشایر‌ در حوزه آموزش‌های مهارتی‌ اظهار کرد: در شرایط فعلی 70 هنرستان کاردانش‌ در 17 استان کشور ویژه عشایر‌ وجود دارد که 21 هنرستان ویژه‌ دختران‌ و مابقی‌ برای پسران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: 2 هزار و 204 هنرجو‌ در این هنرستان‌ها مشغول به تحصیل‌ هستند و با مدیرکل‌ کاردانش‌ وزارت آموزش و پرورش مذاکراتی‌ داشتیم‌ تا بحث‌ آموزش‌های مهارتی در این هنرستان‌ها با تنوع‌ بیشتری‌ ارائه شود.

سرپرست دفتر آموزش‌وپرورش عشایر کشور با اشاره به اینکه در هنرستان‌های فنی‌ و حرفه‌ای هم دانش‌آموزان عشایر‌ شرکت‌ دارند، گفت: 775 هنرآمو‌ز‌ دختر و 159 هنرآ‌موز پسر در هنرستان‌های فنی‌ و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

 تعداد هنرستان های عشایری کشور به تفکیک استان

سیفی‌ اظهار کرد: نباید در هنرستان‌های‌ عشایری به دنبال این مسئله باشیم که فقط رشته‌های محدودی مانند دامپروری‌ و کشاورزی برای هنر‌آموزان ارائه شود‌ و باید برای ورود رشته‌های مختلف به هنرستان‌های این گروه نیازسنجی‌ به طور کامل انجام شود‌.

وی اظهار کرد: با توجه به این شرایط‌ و مذاکراتی‌ که با اداره کل کاردانش‌ داشتیم‌، قرار بر این شده‌ که هنرستان‌های سیاری‌ برای برخی مناطق ایجاد شود و رشته‌هایی به جز دامپروری‌، کشاورزی و پرورش زنبور عسل در نظر گرفته شود.

سرپرست دفتر آموزش وپرورش عشایر کشور تصریح کرد: در برخی رشته‌ها نظیر طراحی دوخت عشایر می‌توانند عملکرد‌ قابل‌ قبولی داشته باشند، چراکه طراحی لباس این گروه‌ خود دارای نوآوری خاصی‌ است که روی چنین مسائلی و ورود سایر‌ رشته‌ها برای هنرآمو‌زان عشایری در حال پیگیری هستیم و اکنون گلستان با 14 هنرستان، آذربایجان‌ غربی با 11 و اردبیل‌ با 10 هنرستان دارای بیشترین‌ هنرستان‌های عشایری‌ کشور هستند‌.

در سال های اخیر، با توجه به اشتغال بسیار خوب فارغ التحصیلان رشته های هنرستان نسبت به رشته های نظری، استقبال بی نظیری از رشته های هنرستان شده است، جا دارد مسئولین محترم بیش از پیش به رشته های هنرستان توجه داشته باشند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر