menusearch
viraazmoon.ir

پرسش های متداول

برای عقد قرارداد با گروه آزمونسازی ویرا چه شرایطی باید داشته باشیم؟

در اختیار داشتن مجوز آموزشگاه علمی آزاد، فضای مناسب برای ثبت نام و برگزاری آزمون، نیروی انسانی، سیستم مجهز به اینترنت پرسرعت، اسکنر و پرینتر

 
آیا عقد قرارداد با گروه ویرا به منزله اخذ نمایندگی برگزاری آزمون است؟

در حال حاضر خیر ، گروه ویرا یک گروه آزمونساز است که با آموزشگاه شما قرارداد داخلی میبندد تا در اجرای آزمونهای هنرستان (فنی حرفه ای و کاردانش) به شما کمک کند، و تمام مراحل آزمون به نام آموزشگاه شما چاپ میشود و به هیچ عنوان نمایندگی اعطا نمیشود ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با موسسه تماس حاصل نمایید.
به زودی و پس از طی مراحل قانونی در هریک از استان ها و شهرستان ها نمایندگی آزمون و کتاب اعطا خواهد شد.

 
بعد از عقد قرارداد چه کارهایی وظیفه آموزشگاه ما است و چه کارهایی را گروه ویرا انجام میدهد؟

کلیه مراحل شامل: تهیه بودجه بندی ، چاپ و تکثیر دفترچه بودجه بندی، طراحی و چاپ دفترچه سوالات و پاسخنامه تشریحی، چاپ پاسخبرگ ، پردازش و صدور کارنامه توسط گروه آزمونسازی ویرا انجام خواهد شد و آموزشگاه شما فقط زحمت جذب داوطلب و برگزاری آزمون را میکشد. (همه مراحل فوق با نام موسسه یا آموزشگاه شما صورت میپذیرد)

 
هزینه اولیه برای عقد قرارداد با گروه ویرا چقدر است؟

شما هیچ هزینه ای بابت عقد قرارداد پرداخت نمیکنید و فقط به ازای داوطلبینی که آزمونسازی میشوند هزینه پرداخت میشود (به ازای هر نفر آزمون)

 
مراحل ثبت نام داوطلب و تصحیح پاسخبرگ ها چگونه انجام میشود؟

بعد از عقد قرارداد با گروه آزمونسازی ویرا، کلیه مراحل ثبت نام داوطلب و تصحیح پاسخبرگها  از طریق نرم افزاری که در اختیار شما قرار داده میشود انجام خواهد شد ، محیط کاربری این نرم افزارها بسیار ساده است، جای هیچگونه نگرانی در کارکردن با این نرم افزارها نیست.

 
گروه ویرا برای چه رشته هایی آزمونسازی انجام میدهد؟

گروه آزمونسازی ویرا منحصرا در شاخه فنی حرفه ای و کاردانش فعالیت مینماید و کلیه رشته های هنرستان ها را تحت پوشش دارد، آزمونها شامل دو دسته اند:
 الف) آمادگی کنکور
ب) پیشرفت تحصیلی

 
گروه ویرا برای چه پایه هایی آزمونسازی انجام میدهد؟

گروه آزمونسازی ویرا در سال تحصیلی جاری برای دانش آموزان سال دهم ، یازدهم و داوزدهم هنرستان آزمونسازی انجام خواهد داد.

 
اگر نمایندگی برگزاری آزمونهای شاخه نظری ( ریاضی – تجربی – انسانی) از موسسات دیگر باشیم، باز هم میتوانیم با گروه ویرا همکاری کنیم؟

بله، قرارداد شما با گروه آزمونسازی ویرا یک قرارداد داخلی است و آزمون با نام آموزشگاه شما برگزار میشود و این موضوع هیچ تداخلی با سایر نمایندگی های شما ندارد

 
چقدر طول میکشد تا کارنامه آزمون های ویرا صادر شود؟

کمتر از  شش ساعت پس از برگزاری آزمون ، کارنامه ها پردازش و بر روی سایت قرار میگیرد که داوطلبین میتوانند با وارد کردن شماره داوطلبی و رمز عبور کارنامه خود را مشاهده نمایند، ضمنا عصر روز جمعه، خلاصه کارنامه از طریق تلگرام نیز در دسترس داوطلبین قرار خواهد گرفت.

 
برای مشاهده نمونه قرارداد و اطلاع از هزینه ها باید چکاری انجام دهم؟

شما میتوانید به صورت تلفنی با ما تماس بگیرید و یا از طریق این فرم درخواست خود را ارسال کنید تا نمونه قرارداد برای شما ایمیل شود.

 
من کلیه شرایط همکاری با گروه ویرا را دارم، چگونه میتوانم نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایم؟
شما میتوانید به سایت اینترنتی ویرا مراجعه نموده و از منوی بالا،  فرم ((درخواست عقد قرارداد))  را تکمیل نمایید تا پس از بررسی های لازم با شما تماس بگیریم.
آیا در کنکور هنرستان، معدل تاثیر دارد ؟

آموزشکده و دانشکده های فنی و حرفه ای ( روزانه و شبانه ) و موسسات غیرانتفاعی : در کنکور سال ۱۳۹۵ از ۴۲ رشته تحصیلی ، پذیرش در ۳۱ رشته تحصیلی فقط با معدل کل دیپلم و۱۱ رشته (رشته های اصلی و پر متقاضی) فقط با کنکور انجام می شود، شایان ذکر است در رشته های بدون آزمون ، معدل تاثیر گذار است که از این رو آزمونهای پیشرفت تحصیلی (ارتقا معدل) برای دانش آموزان امری ضروری است.

 
در کنکور فنی و حرفه ای دانش آموزان دختر و پسر چگونه رتبه بندی و پذیرش می شوند؟

در آموزشکده های فنی و حرفه ای(دانشگاه دولتی)جنس پذیرش به صورت فقط مرد یا فقط زن می باشد.یعنی مردها و زن ها به صورت جداگانه پذیرش و جداگانه هم در دانشگاه تحصیل می کنند. اما در رتبه بندی ، مرد ها و زن ها با هم رتبه بندی می شوند. به طور مثال دانش آموز نیما رتبه 1150 را در کنکور سال 95 کسب کرده از 1499 نفری که از نیما بهتر بودند  فرض کنیم 700 نفر دختر و 799 نفر پسر باشند به این ترتیب او برای پذیرش در آموزشکده ها ی فنی و حرفه ای با  799  نفر پسر قبل از خودش رقابت می کند

 
چه تفاوتی بین نیم سال اول و نیمسال دوم برای ورود به دانشگاه هست؟

دانشگاه فنی حرفه ای  (وزارت علوم) برای مدیریت بهتر جمعیت دانشجوها معمولا ورودی جدید را در دو نیمسال پذیرش می کنند نیمسال اول مهر و نیم سال دوم بهمن . هیچ فرقی بین نیم سال اول و دوم از لحاظ آموزشی و شهریه ای نیست فقط دانشجویان ورودی نیمسال اول از مهرماه و نیمسال دوم از بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند. اینکه شما تمایل دارید در مهر یا بهمن وارد دانشگاه شوید بستگی به نحوه ی انتخاب شهرو دانشگاه و ترجیح خودتان دارد.

 
جنسیت پذیرش در دانشگاه هایی که از دانش آموزان هنرستانی دانشجو پذیرش می کنند به چه شکل است؟

در دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه)  آقا و خانم جدا هستند به طور مثال آموزشکده شمسی پور تهران فقط آقا پذیرش می کند وآموزشکده شریعتی تهران فقط خانم پذیرش می کند. ساختمان و محیط دانشگاه ها هم مستقل از هم هستند

در دانشگاه های غیر انتفاعی (با کنکور) و دانشگاه های علمی کاربردی، محیط تحصیلی و کلاس آقا و خانم مشترک است و کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شوند ، در دانشگاه آزاد هم  بعضی واحد ها به صورت مختلط و در بعضی از واحد ها جداگانه خانم ها و آقایان را پذیرش می کنند

تفاوت کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته در چیست ؟

به مقطعی که در آن دانش آموزان هنرستانی فوق دیپلم می گیرند کاردانی پیوسته و به مقطعی که در آن دانش آموزان رشته های نظری (ریاضی ، تجربی و انسانی) فوق دیپلم می گیرند کاردانی ناپیوسته می گویند. دانشجویان هر دو گروه پس از گذراندن دوره ی کاردانی، در کنکور کاردانی به کارشناسی باهم رقابت می کنند ( در حقیقت وقتی دانش آموز بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد دانشگاه میشود، به آن دوره کاردانی پیوسته میگویند)

 
راه های تغییر رشته از هنرستان به دانشگاه چیست؟

بعد از مقطع کاردانی (فوق دیپلم) شما می توانید برای کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان تغییر رشته در همه ی دانشگاه ها وجود دارد ، در آموزش عالی هیچ محدودیتی برای تغییر رشته وجود ندارد

 
آیا دفترچه عمومی و اختصاصی در کنکور به صورت جداگانه به دانش آموزان داده می شود و هرکدام زمان جداگانه ای دارند؟

خیر ، تمام سوالات دروس عمومی ، پایه و اختصاصی در غالب یک دفترچه  به دانش آموزان داده می شود و این امکان وجود دارد که دانش آموز به دلخواه خودش زمان مورد نظر را بین دروس عمومی ، پایه و اختصاصی تقسیم کند. از این رو با توجه به زمان های پاسخگویی به سوالات در هر رشته بیشتر دانش آموزان با مشکل کمبود زمان مواجه نخواهند شد. شایان ذکر است آزمونسازی های انجام شده توسط گروه ویرا نیز دقیقا به همین شکل و شمایل می باشد.

 
آیا برای ادامه تحصیل دانش آموزان هنرستانی محدودیتی وجود دارد؟ یک دانش آموز هنرستانی تا چه مقطعی می تواند ادامه تحصیل دهد؟

هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل دانش آموزان هنرستانی تا مقاطع بالا مثل کارشناسی ارشد ، دکترا و بالاتر از دکترا وجود ندارد

 
دانش آموزان شاخه کاردانش باید کتابهای درسی خود را برای کنکور بخوانند؟
خیر ، دانش آموزان شاخه کاردانش باید در یکی از رشته های فنی حرفه ای آزمون بدهند ، پس با توجه به کد دیپلم خود باید در یکی از رشته های فنی حرفه ای قرار بگیرند و کلیه کتابهای درسی شاخه فنی حرفه ای را برای کنکور مطالعه نمایند.